• Bize Ulaşın
  • (0532) 394 53 18

2014 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu Betül Cemre Yıldız


2014 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu Betül Cemre Yıldız

2014 Türkiye Kadınlar Şampiyonası ödül töreni 13 Mart 2014 tarihinde saat 17.00'de Ankara Barcelo Otel'de gerçekleştirildi. Betül Cemre Yıldız 10. kez Türkiye Kadınlar Şampiyonu oldu.

Turnuva Sayfası

Ödül töreninde söz alan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ülkemizde satrancın okullarda seçmeli ders olarak verilmesiyle bu dersi alan kız öğrenci sayısının geçen yıla oranla dört kat artış gösterdiğinin altını çizdi.

TSF Başkanı Gülkız Tulay

Beş yıldır federasyonun yanında olan, bu şampiyonanın son derece nezih ve huzurlu bir ortamda gerçekleşmesinde büyük rolü olan Arzum ile birlikteliğin memnuniyetini belirtti. Ve bu birlikteliğin uzun yıllar devam etmesini gönülden arzu ettiğini sözlerine ekledi.

Behiye Ersin Arsan

Şampiyona sponsoru Arzum Elektrikli Ev Aletleri Pazarlama Direktörü Behiye Ersin Arsan konuşmasında 2009 yılından beri Türkiye Kadınlar Şampiyonası'na destek verdiklerini ve satranç sporunun desteklenmesini ve gençlerin bu spora yönlendirilmesini gönülden arzu ettiklerini belirtti. Türkiye Satranç Federasyonu'na teşekkürlerini sunup, burada mücadele eden tüm sporculara yaşamlarında başarılar diledi.

Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbantoğlu

Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbantoğlu, konuşmasına Vali Alâaddin Yüksel 'in selam ve sevgilerini ileterek konuşmasına başladı. Şampiyonaya Arzum'un sponsor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'de satrancın lisanslı sporcu sayısında bir numara olmasından gururla bahseden Nalbantoğlu, şampiyonanın kadınlar gününe denk getirilmesini de çok isabetli bulduğunu ifade etti.

 

Kübra Öztürk, Betül Cemre Yıldız ve Khayala Isgandarova

2014 Kadınlar Şampiyonu Betül Cemre Yıldız


  • Mithatpaşa Cd. No:5/D (Balçova Mithatpaşa İş Bankası'ndan Üçkuyular'a doğru 40 m ilerisi) Balçova / İzmir
  • (0532) 394 53 18
  • Fax:
  • iletisim@betulcemre.com
Copyright © 2023 l Betül Cemre Akademi All rights reserved.