• Bize Ulaşın
  • (0532) 394 53 18

Satranç Eğitimlerimiz Hakkında Bilgiler


Satranç Eğitimlerimiz Hakkında Bilgiler

2007’de eğitime başladığımız kurumumuz eylül ayında 12. yılını tamamlayacak. Eğitim merkezimizi açarken yolumuza sadece satranç ile başlamış olsak da uzun zaman önce ülkemizde yeni yeni gelişmekte olan ve artık üniversitelerde de bölüm olarak açılmaya başlanan geleceğin mesleği “Kodlama ve Robotik” alanını da ekledik. Kodlama ve Robotik Eğitimlerimizden başka bir yazımızda bahsetmiştik. İncelemek için tıklayınız.

Satranç eğitimlerinde yirmi yıldan uzun zamandır edindiğimiz tecrübe ile yolumuza başarılarla devam ediyoruz. Elbette başarı denildiğinde akla ilk gelenler milli sporcu yetiştirme, kupalar ve madalyalar gelse de biz başarıya sadece bu gözle bakmıyoruz. Çünkü bizim amacımız ilk olarak çocuklarımıza ve ilgilenmek isteyen her yaştan insana satrancı sevdirmek. Zaten sevmeden yapılan hiçbir alanda başarılı olamayız.

Kurumumuzda velilerimizin de her zaman üzerinde durduğu şey aile olarak bu eğitim alanında bulunmamız. Çocuklarımız ilk kayıt olduğu andan itibaren kendilerini aile içinde hissediyorlar, bunun için çok zaman geçmesine gerek kalmıyor.

 

Satranç eğitimlerimizde grup derslerinin yanı sıra birebir çalışmalar da yapıyoruz. Ancak genelde tavsiyemiz özellikle küçük yaşlar ve yeni başlayanlar için satranç grup çalışmaları oluyor. Hem sosyal anlamda çocukların satrancını geliştirmeye yardım ediyor, hem de satranç derslerinden daha çok keyif alıyorlar. Elbette bazı özel durumlarda ve eksiği olan öğrencilerimizde bu konuda birebir çalışmalar da önerebiliyoruz.

Satranç grup ve özel çalışmalarımız dışında bir de bize özel “Betül Cemre Akademi Sistemi” var. Bu sistemimizde öğrencilerimiz kendi şifreleri ile sisteme giriş yaparak derste öğrendikleri ile ilgili öğretmeninin gönderdiği soruları çözebilir, konu inceleyebilir veya öğretmeninin hazırladığı videoları izleyebilir. Düzenli kullanıldığı zaman hem ders dışında tekrar yapma fırsatı sayesinde öğrenme pekişiyor, hem de öğrencinin konuyu ne kadar öğrendiğini öğretmen ve veli takip edebiliyor. Betül Cemre Akademi Sistemi ile başardığımız bir başka önemli husus da sadece öğrencinin değil velinin de gelişimini sağlamak. Böylece evde de satranç oynama ve öğrenme fırsatı veriyoruz.

“Satranca kaç yaşında başlamalı” sorusu bize çok sorulmakta. Elbette çok küçük yaşlarda da başlanabilir, ancak benim düşüncem en sağlıklı başlama yaşı beş. Daha küçük yaştaki çocuklarımıza satrancı sevdirmek amacı ile oyunlarla ve masallarla anlatılan satranç kitapları ile satrancı tanıtmaya evde başlayabilirsiniz. Elbette bu oyunların süresini çocukların sıkılmaması için kısa tutmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda önerebileceğim kitaplar sevgili Ozan Çapan’ın Masallarla Satranç, Oyunlarla Satranç ve Boyama Kitapları olabilir.

Yaz boyunca her yaşa ve seviyeye satranç derslerimiz devam ediyor. Sizler de çocuğunuz için veya kendiniz için satranç dersi düşünüyorsanız bizleri arayabilirsiniz.

 

BETÜL CEMRE YILDIZ KADIOĞLU

Bilgi için:

web: www.betulcemre.com

0532 394 53 18

0535 239 72 43

Adres: Mithatpaşa cd. 7/A Balçova İzmir

facebook: Betül Cemre Akademi

instagram: betulcemreakademi


 

Diğer makalelerimiz:

Kodlama ve Robotik Derslerimiz

Arduino Eğitimlerimiz

3D Printer Yapım ve Uygulama Atölyemiz

Model Uçak Yapım ve Radyo Kontrol Sistemleri

Drone Yap – Kodla – Uçur Atölyemiz

 


  • Mithatpaşa Cd. No:5/D (Balçova Mithatpaşa İş Bankası'ndan Üçkuyular'a doğru 40 m ilerisi) Balçova / İzmir
  • (0532) 394 53 18 Hüseyin Yıldız
  • (0535) 239 72 43 Betül Cemre Yıldız
  • Fax:
  • iletisim@betulcemre.com
Copyright © 2020 l Betül Cemre Akademi All rights reserved.