• Bize Ulaşın
  • (0532) 394 53 18

Makale Kategori : Betül Cemre YILDIZ


Türkiye Satranç Şampiyonası'ndan Döndük

2020 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’ndan döndük. Her sene binlerce çocuğun heyecanla beklediği bu şampiyona bu sene de Antalya’da 18 – 25 Ocak 2020 tarihleri arasında yapıldı.

2557 sporcunun yarıştığı bu şölene Betül Cemre Akademi olarak 21 sporcu ile katıldık. Turnuvada bazı öğrencilerimiz ilk defa katılarak tecrübe yaşarken bazı öğrencilerimiz hasta halleri ile vazgeçmeden sonuna kadar savaştı.

Devamını Oku
Kategori : Betül Cemre YILDIZ

2019 Avrupa Takımlar Satranç Şampiyonası Başladı

Avrupa'da en önemli satranç turnuvalarından biri olan Avrupa Takımlar Satranç Şampiyonası, Gürcistan’ın Batum şehrinde 24 Ekim 2019 tarihinde oynanacak ilk turla birlikte başlıyor. Açık ve kadınlar olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek şampiyonaya ülkemiz olarak bir genel bir de kadın takım ile katılıyoruz.

Açık kategoride milli takımımız büyükustalarımız Mustafa Yılmaz, Dragan Solak, Emre Can, Vahap Şanal ve Muhammed Batuhan Daştan’dan oluşuyor. Kaptanlığını Oğulcan Kanmazalp’in yapacağı takımımız 2593 ELO ortalamasıyla şampiyonaya 17. sırada başlıyor. Rusya’nın bir numaralı seri başı olduğu açık kategoride İngiltere, Polonya, Azerbaycan ve Ermenistan da iddialı görünüyor.

Kadınlarda ise milli takımımız Ekaterina Atalık, Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, Kübra Öztürk, Sıla Çağlar ve Esma Doğa Duran şeklinde sıralanıyor. Aynı zamanda milli takım antrenörümüz olan Adrian Mihalcisin’in kaptanlığını ..

Devamını Oku
Kategori : Betül Cemre YILDIZ

2019-2020 FIDE Kadınlar Grand Prix – Skolkovo ‘yu Hintli Sporcu Humpy Koneru Kazandı

2019-2020 FIDE Kadınlar Grand Prix’nin ilk ayağı 11-22 Eylül tarihleri arasında Moskova’da yer alan Skolkovo’da oynandı.

11 turluk döner sistem dört turnuva olarak düzenlenen FIDE Grand Prix’de en fazla toplam puana sahip ilk iki oyuncu 2021 FIDE Adaylar Turnuvası’na katılmaya hak kazanacak.

Dört farklı yerde düzenlenecek Grandprix Turnuvası’nda toplam 16 kadın sporcu yarışacak. Her sporcunun dört ayaktan üç tanesinde oynama hakkı bulunmakta. Mayıs 2018-Nisan 2019 arası ELO listelerinde ortalama reyting olarak en yüksek sırada yer alan 12 sporcuya her bir ayağın organizatörünün önerdiği birer sporcu da eklenince toplam 16 kadın sporcu her biri dört ayağın üçünde oynamak kaydıyla FIDE Grand Prix turnuvalarında mücadele verecek.

Devamını Oku
Kategori : Betül Cemre YILDIZ

Robotik Kodlama Eğitimlerimiz Hakkında Bilgiler

Yaz geldi. Veliler çocuklarının verimli bir yaz geçirmesini istiyor. Yaz kursu için en çok tercih edilen eğitimlerden biri elbette satranç eğitimi. Ancak son dönemde büyük bir ivme kazanan Robotik Kodlama Eğitimi’ni de unutmamak gerekiyor.

Robotik Kodlama Kursu ile ilgili bize en çok sorulan sorular ile başlayalım:

Devamını Oku
Kategori : Betül Cemre YILDIZ
  • Mithatpaşa Cd. No:5/D (Balçova Mithatpaşa İş Bankası'ndan Üçkuyular'a doğru 40 m ilerisi) Balçova / İzmir
  • (0532) 394 53 18 Hüseyin Yıldız
  • (0535) 239 72 43 Betül Cemre Yıldız
  • Fax:
  • iletisim@betulcemre.com
Copyright © 2020 l Betül Cemre Akademi All rights reserved.