• 0532 394 53 18  |
  • iletisim@betulcemre.com  |

Satranç, Robotik Kodlama, Akıl Oyunları

Satranç

SATRANÇ GRUP DERSLERİ

Balçova Merkezimizde Satranç Grup Dersleri hakkında bilgi için tıklayınız.

SATRANÇ ÖZEL DERSLERİ

Bire bir veya internetten özel dersler eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

WGM ve FT Betül Cemre Yıldız'dan özel ders almak için tıklayınız.

FT Emre Yıldız ve FI Emrah Yıldız'dan özel ders almak için tıklayınız.

EĞİTMENLERİMİZ

Eğitmenlerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

SATRANÇ ŞAMPİYONLARI

DÜNYA SATRANÇ ŞAMPİYONLARI

İSİM YIL ÜLKE
STEINITZ William 1886-1894 Avusturya/Macaristan/Amerika
LASKER Emanuel 1894-1921 Almanya
CAPABLANCA Jose Raul 1921-1927 Küba
ALEKHINE Alexander 1927-1946 Fransa/Sovyet
EUWE Max 1935-1937 Hollanda
BOTVINNIK Mikhail 1948-1963 Sovyetler Birliği
SMYSLOV Vassily 1957-1958 Sovyetler Birliği
TAL Mikhail 1960-1961 Sovyetler Birliği
TIGRAN Petrosian 1963-1969 Sovyetler Birliği
SPASSKY Boris 1969-1972 Sovyetler Birliği
FISCHER Bobby 1972-1975 Amerika
KARPOV Anatoly 1975-1985 Sovyetler Birliği
KASPAROV Garry 1985-1993 Sovyetler Birliği
KASPAROV Garry 1993-2000(ACP) Rusya
KARPOV Anatoly 1993-1999(FIDE) Rusya
KHALIFMAN Alexander 1999-2000(FIDE) Rusya
KRAMNIK Vladimir 2000-2006(ACP) Rusya
ANAND Viswanathan 2000-2002 Hindistan
PONOMARIOV Ruslan 2002-2004 Ukrayna
KASIMDZHANOV Rustam 2004-2005 Özbekistan
TOPALOV Veselin 2005-2006 Bulgaristan
KRAMNIK Vladimir 2006-2007 Rusya
ANAND Viswanathan 2007-2013 Hindistan
CARLSEN Magnus 2013-2014-2015-2016 Norveç

 

DÜNYA KADINLAR SATRANÇ ŞAMPİYONLARI

İSİM YIL ÜLKE
MENCHIK Vera 1927-1944 Rusya
RUDENKO Lyudmila 1950-1953 Sovyetler Birliği
BYKOVA Elisabeth 1953-1956 Sovyetler Birliği
RUBTSOVA Olga 1956-1958 Sovyetler Birliği
BYKOVA Elisabeth 1958-1962 Sovyetler Birliği
GAPRINDASHVILI Nona 1962-1978 Sovyetler Birliği
CHIBURDANIDZE Maia 1978-1991 Sovyetler Birliği
JUN Xie 1991-1996 Çin
POLGAR Susan 1996-1999 Macaristan
JUN Xie 1999-2001 Çin
CHEN Zhu 2001-2004 Çin
STEFANOVA Antoaneta 2004-2006 Bulgaristan
YUHUA Xu 2006-2008 Çin
KOSTENIUK Alexandra 2008-2010 Rusya
YIFAN Hou 2010-2012 Çin
USHENINA Anna 2012-2013 Ukrayna
YIFAN Hou 2013-2015 Çin
MUZYCHUK Mariya 2015-2016 Ukrayna
YIFAN Hou 2016-2017 Çin
ZHONGYI Tan 2017-2018 Çin

 

TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONLARI

İSİM ŞAMPİYON OLDUĞU YILLAR
SİRACATTİN BİLYAP 1966
NEVZAT SÜER 1968-1969-1973
İSMET İBRAHİMOĞLU 1967-1970-1971
FERİT BOYSAN 1972
İLHAN ONAT 1974-1975-1982
FERİDUN ÖNEY 1976
ERGUN GÜMRÜKÇÜOĞLU 1977-1980
SUAT SOYLU 1981
TURHAN YILMAZ 1978-1979-1986-1989-2004
ADNAN ŞENDUR 1983
CAN YURTSEVEN 1984
ATEŞ ÜLKER 1985
SUAT ATALIK 1987-1988-2007
CEM KARADAĞ 1990
HAKAN ERDOĞAN 1991
HAKAN HAN 1992
CAN ARDUMAN 1993-1994-1996-1997-1998-2002
ALİ İPEK 1995
UMUT ATAKİŞİ 1999-2001-2005
TAMER KARATEKİN 2000
KIVANÇ HAZNEDAROĞLU 2003
MİKHAİL GUREVİCH 2006-2008
MUSTAFA YILMAZ 2009
OĞULCAN KANMAZALP 2010
EMRE CAN 2011
DRAGAN SOLAK 2012-2013
ALEXANDER IPATOV 2014-2015
MERT ERDOĞDU 2016


 

TÜRKİYE KADINLAR SATRANÇ ŞAMPİYONLARI

 

İSİM ŞAMPİYON OLDUĞU YILLAR
MUZAFFER ONARAN 1971
LİNDA ÇAKIR 1972
GÜLÜMSER YILMAZ 1973-1974-1975-1976-1977-1978-1979-1981-1982-1984-1986
JOAN ARBİL 1980
GÜLSEVİL YILMAZ 1983
NİMET YARDIMCI 1985
NİLÜFER ÇINAR ÇORLULU 1987-1988-1989-1990-1991-1992-1999-2000-2001
SEVİNÇ DALAK 1993
FATMANUR ÖNEY 1994-1995
EMİNE SANLI 1996-1998
BURCU KORKMAZ 1997
BETÜL CEMRE YILDIZ 2002-2003-2004-2005-2006
ZEHRA TOPEL 2007
EKATERİNA ATALIK 2008
BETÜL CEMRE YILDIZ 2009-2010-2011
KÜBRA ÖZTÜRK 2012
BETÜL CEMRE YILDIZ 2013-2014-2015
EKATERİNA ATALIK 2016
BETÜL CEMRE YILDIZ 2017

 


Bu sayfa 3206 kere okundu.