• Bize Ulaşın
  • (0532) 394 53 18

Türkiye'de Satranç Kulüpleri Şampiyonları


Türkiye'de Satranç Kulüpleri Şampiyonları

Makale için tıklayınız.

Türkiye Satranç Federasyonu nezdinde Türkiye'nin her ilinde satranç il temsilcilikleri ve satranç kulüpleri bulunmaktadır. Bu kulüplerden bazıları satranç eğitimleri vermekte, satranç turnuvaları düzenlemekte bazıları da her sene temmuz-ağustos aylarında düzenlenen Türkiye Kulüpler Şampiyonası, Türkiye Satranç İkinci Ligi, Türkiye Satranç Birinci Ligi ve en üstte yer alan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde yarışmaktadır. Bu sene de temmuz ayında kulüpler Konya ve Kocaeli'nde buluştu. Tüm illerden toplam 125 takım ve 1722 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışmaları inceleyecek olursak;

 İlk yarışma 8-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında Konya'da düzenlenen 2017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası. İzmir'den Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ilimizi temsilen katıldı. İlk üç derece:

- Ankara DSİ Gençlik Spor Kulübü - Ankara
- Marmara Üniversitesi Spor Kulubü - İstanbul
- Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği - İstanbul

2017 Türkiye Satranç İkinci Ligi ve 2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi 16-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Konya'da düzenlendi. Her iki ligde de şampiyon İzmir Kulübü oldu.

İkinci Lige İzmir'den üç takım katıldı: Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği, Genç Efe İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Çeşme Belediye Spor.

- Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği - İzmir
- Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği - Giresun
- Doğukışla Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü - Karaman

Birinci Lige İzmir'den iki takım katıldı: Rota Koleji Spor Kulübü Derneği ve Karşıyaka Satranç İhtisas Spor Kulübü Derneği. İlk üç derece şu şekilde:

- Rota Koleji Spor Kulübü Derneği - İzmir
- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü - Bursa
- Darüşşafaka Spor Kulübü - İstanbul

Türkiye'nin en büyük satranç ligi olan 2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi ise 25 Temmuz - 6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Kocaeli'nde düzenlendi. İzmir'den katılma hakkı olan tek kulüp Taş Duvar Spor Kulübü Derneği idi. Türkiye'nin en güçlü üç kulübü şu şekilde sıralandı:

- Beşiktaş Jimnastik Kulübü - İstanbul
- Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü - İstanbul
- Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü - Hatay

2017 yılı Avrupa Kulüpler Kupası Şampiyonası ülkemizde düzenlenecek. 7-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya'da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Kupası'nda Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde ilk üçe giren takımlarımızın yarışma hakkı olacaktır.

Sevgilerimle...
 


  • Mithatpaşa Cd. No:7/A (Balçova Mithatpaşa İş Bankası'ndan Üçkuyular'a doğru 40 m ilerisi) Balçova / İzmir
  • (0532) 394 53 18 Hüseyin Yıldız
  • (0535) 239 72 43 Betül Cemre Yıldız
  • Fax:
  • iletisim@betulcemre.com
Copyright © 2018 l Betül Cemre Akademi All rights reserved.