• 0532 394 53 18  |
  • iletisim@betulcemre.com  |

Blog

Makaleler

Makale için tıklayınız.

Türkiye Satranç Federasyonu nezdinde Türkiye'nin her ilinde satranç il temsilcilikleri ve satranç kulüpleri bulunmaktadır. Bu kulüplerden bazıları satranç eğitimleri vermekte, satranç turnuvaları düzenlemekte bazıları da her sene temmuz-ağustos aylarında düzenlenen Türkiye Kulüpler Şampiyonası, Türkiye Satranç İkinci Ligi, Türkiye Satranç Birinci Ligi ve en üstte yer alan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde yarışmaktadır. Bu sene de temmuz ayında kulüpler Konya ve Kocaeli'nde buluştu. Tüm illerden toplam 125 takım ve 1722 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışmaları inceleyecek olursak;

Kategori : Blog
Hit : 290

TSF ANA HABER

Bugün İran'ın Tahran şehrinde düzenlenen 2017 FIDE Dünya Kadınlar Satranç Şampiyonası'nın ikinci tur sonuçları belli oldu. Şampiyonada sonuçlar giderek daha heyecanlı bir hal almaya başlarken, bazı favori isimler elendi, birkaç sürpriz isim ise üçüncü tura geçmeyi başardı.

Üçüncü turda devam edecek sporcular; GM Ju Wenjun, IM Khurtsidze Nino, WGM Girya Olga, GM Kosteniuk Alexandra, IM Padmini Rout, WGM Tan Zhongyi, GM Harika Dronovalli, IM Guramishvili Sopiko, GM Dzagnidze Nana, IM Shen Yang, GM Muzychuk Anna, IM Pham Le Thao Nguyen, GM Stefanova Antoaneta, GM Cramling Pia, WGM Ni Shiqun ve WGM Pogonina Natalija oldu.

Üçüncü turda izleyeceğimiz maçlar şu şekilde olacak:

Kategori : Blog
Hit : 558

TSF HABER

Dünya Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda ikinci turun ilk maçları 14 Şubat 2017 tarihinde oynandı. Heyecanlı geçen maçların sekiz tanesi eşitlikle sonuçlandı.

İki Gürcü sporcu -Batsiashvili ve Khurtsidze'nin maçında beyazlarla oynayan Batsiashvili, açılıştan sonra avantajı elde etse de materyal üstünlüğünü kazanca çeviremedi. İlk oyun beraberlikle sonuçlandı.

Kategori : Blog
Hit : 459

TSF HABER

Bugün Dünya Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda birinci turun eşitlik bozma maçları oynandı. Ülkemizi temsilen oynamaya hak kazanan IM Ekaterina Atalık, Gürcü rakibine 1-1 beraberlikle girdiği eşitlik bozma maçlarını 1.5 – 0.5 kaybetti.

İlk turun eşitlik bozma maçlarının sonuçları şu şekilde oldu:

Kategori : Blog
Hit : 495

TSF HABER

İran, Tahran'da gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda birinci turun ikinci maçları bugün oynandı.

IM Ekaterina Atalık bugünkü maçı kazanarak dünkü kaybını telafi etti. Melia'nın, açılışın sonunda yaptığı 17...Afe8 hatalı hamlesinden sonra Ekaterina avantajı eline geçirdi ve adım adım oyunu kazanmayı başardı. Yarın eleme maçlarında oynanacak on bir maçtan bir tanesi de Ekaterina Atalık – Melia Salome maçı olacak.

Kategori : Blog
Hit : 401

TSF HABER

İran, Tahran'da gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda birinci turun birinci maçları bugün oynandı. İlk oyunda bazı sürpriz sonuçlar olsa da favori isimlerin çoğu ilk oyundan puanla ayrıldı.

Favori isimlerden Ju Wenjun, Anna Muzychuk, Antoaneta Stefanova ve Zhao Xue zorlanmadan maçlarını kazanırken Valentina Gunina,Pia Cramling, Alexandra Kosteniuk ve Nino Batsiashvili de zorlu bir mücadele sonucunda gülen taraf oldu.

Günün sürprizlerinden ilki Nana Dzagnidze'nin Mısırlı sporcu Mona Khaled'e kaybetmesiydi. Reti Açılışı'ndan pek de iyi çıkamayan Nana, oyunortasında durumu toparlasa da e3 karesinin zayıflığından ve şah atağından faydalanan Mona, oyunu kazanan taraf oldu. Mısırlı sporcunun Ratingi her ne kadar 2150 olsa da Mona'nın Ratinginden daha güçlü oynadığı biliniyor.

Kategori : Blog
Hit : 483Blog Kategorisinde En Çok Okunanlar Makaleler

BETÜL CEMRE YILDIZ BLOG

Betül Cemre Yıldız Blog

 Blog  yazıları için tıklayınız.


ABDULLAH İLHAN

Abdullah İlhan