• 0532 394 53 18  |
  • iletisim@betulcemre.com  |

Hafıza Teknikleri Eğitimi (Mentalite Eğitim)

MENTALİTE EĞİTİM

GENEL BİLGİ

Hafıza tekniklerinin mantığı, bilgileri kolayca hafızaya almak ve ihtiyaç duyduğun bilgiyi anında hatırlayıp kullanabilme becerisidir. Bilgiler sadece kelime ve rakamlardan oluşur. Kelimeler, tanıdığımız ( anlamını bildiğimiz ) ve tanımadığımız ( anlamını bilmediğimiz kelimeler beyne yabancı gelen kelimeler, Türkçe veya Türkçe olmayan kelimeler ) Rakamlar, matematiksel ( bilimsel ) formül ve değerler ve tarihsel değerlerden oluşur.

Mantık; kelime ve rakamlardan oluşan bu bilgileri, geleneksel ezberleme yöntemlerinden kurtulup, beynin çalışma mantığı yakalayıp kolay bir şekilde beyin hücrelerini yormadan hafızaya almak ve kolay bir şekilde bu bilgilere anında ulaşabilme, en doğru şekilde kullanabilme becerisidir. Unutmayın, bazen bilgiye sahip olmak çok fazla bir şey ifade etmeyebilir. Çünkü birey bilgilerini doğru kullanabilme konusunda da hatalar yapabiliyor ve hatalı kararlar alabiliyor. Bir düşünün, beyin bir konuda karar verirken, tercih yaparken, herhangi bir düşünceye, bilgiye taraf olurken; beyninde var olan bilgilerin o anda hatırlayabildiklerini kullanarak bir yorumlama ve hamlede bulunur buna da bakış açısı, zihin, bilinç yani mentalite denir.

Mentalite eğitim kurumu mantığında hazırlanan hafıza teknikleri eğitim seti, bireyin hayattan beklentilerini temel değerlere çekmeye çalışır. Hayattaki gerçek amaç olan bireyin kendini mutlu etmesi, önce kendine sonra ailesine ve sırasıyla yaşadığı topluma yararlı olabilmesi için gerekli zamanı nasıl oluşturabileceğinin mantığını kazandırmayı hedefler. Bireyin öğrendiği bilgiyi, ikinci kez tekrar etmesine ihtiyaç duymamasına çalışır. Toplum karşısında veya ikili diyaloglarda konuşabilme becerisinin kalitesi bildiği bilgi seviyesine ve anında kullanabilme becerisine bağlıdır. Bu yüzden mentalite eğitim hafıza teknikleri eğitim seti ve eğitim seminerleri bireyin ifade becerisini, en iyi şekilde yapabilmesini hedefler. Bireyin öğrenme ve hatırlama sırasında beynini karıştıran hatta bildiğini bile unutturan içsel ve çevresel etkenler vardır. Sistem bu etkenlerin tamamen yok olmasına veya minimuma indirerek konsantrasyonunu en üst seviyeye çıkarmayı sağlar. Birey, beynin ve vücudun çalışma prensiplerini bildiği zaman, neyi,nerede,ne zaman, nasıl, niçin yapacağını bilir, beslenme dahil birçok noktaya dikkat eder ve kötü alışkanlıkların ( davranışsal ve beslenme ) oluşmamasına dikkat eder.

EĞİTİM ÜCRETİ

KURS PROGRAMI

İLETİŞİM


Bu sayfa 68 kere okundu.BETÜL CEMRE YILDIZ BLOG

Betül Cemre Yıldız Blog

 Blog  yazıları için tıklayınız.


ABDULLAH İLHAN

Abdullah İlhan